Kresťanské hodnoty

Výchovno-vzdelávacie činnosti v našej Materskej škole sa do veľkej miery zameriavajú na rozvoj osobnosti dieťaťa, aby vďačnosť a radosť zo života boli súčasťou jeho každodenného života. Našim cieľom je, vytvoriť súlad a následnosť medzi výchovou v našej Materskej škole a výchovou v rodine.

Prostredníctvom nášho školského vzdelávacieho programu „Radostná cesta k Bohu“ je cestou k poznaniu, budovaniu vzťahu k Bohu cez rôzne príležitosti – udalosti, ktoré prežívame počas dňa, krásu a dary prírody, rodičov, kamarátov, Sväté Písmo, Cirkev. Našim cieľom je mať na zreteli, aby sa dieťa nielen učilo a naučilo, ale aby bolo jeho vzdelávanie spojené s humánnymi aspektmi – aby v ňom bola pokojná atmosféra, aby sa eliminoval stres, aby sa deti v materskej škole cítili spokojné, neohrozované, aby boli učiteľmi prijímané také aké sú, bez predsudkových rozdielov. Dôraz kladieme na rozvíjanie kognitívnych aj nonkognitívnych funkcií osobnosti.

Výchova detí k viere nespočíva iba vo vyučovaní náboženskej výchovy ani v dlhých modlitbách, ale predovšetkým vo výchove srdca. Usilujeme sa deťom byť živým príkladom v osobnom vzťahu s Bohom.